Trendów w zakresie urządzania wnętrz jest obecnie mnóstwo. Jednym z tych, które od jakiegoś już czasu robią prawdziwą furorę jest styl shabby chic. Jest to idealna propozycja dla tych osób, którym marzy się dom z klimatem, utrzymany w starym stylu.
Najbardziej charakterystycznymi elementami stylu shabby chic są meble oraz dodatki nadszarpnięte zębem czasu. Nie muszą być to wcale autentycznie stare rzeczy – zwłaszcza, że na antyki nie każdego stać. Znakomicie w tej roli wypadają przedmioty nowe, ale odpowiednio stylizowane. Za nazwą shabby chic kryje się zresztą także i sposób ich ozdabiania. Odpowiedni efekt osiąga się poprzez nakładanie kilku warstw farby – tak, by ciemniejsza prześwitywała spod jaśniejszej, dla lepszego rezultatu kolejne warstwy są przecierane. Dominuje jasna kolorystyka, przy czym barwą podstawą jest biel. Shabby chic to znakomity pomysł na domowy recykling w artystycznej odsłonie – zamiast wyrzucać komodę czy taboret etc., można nadać tym przedmiotom nowe życie, zyskując jednocześnie unikalną i jedyną w swoim rodzaju dekorację. 
Styl shabby chic uwielbia motywy kwiatowe – ze szczególnym naciskiem na romantyczne róże, ponadto zastosowanie znajdują tutaj koronki oraz hafty. Mile widziane są rozmaite ornamenty na tkaninach – najlepiej ręcznie wyszywane, ale można je nanosić również i innymi technikami, np. transferem. Wnętrza urządzone w stylu shabby chic są przytulne i dające przyjemne wrażenie swojskości – można mieć zatem pewność, że zarówno domownicy, jak i ich goście dobrze będą się czuć w takim domu. Pod warunkiem oczywiście, że stylizacje z nutą retro i vintage im odpowiadają. Jeśli ktoś nie jest do końca przekonany do shabby chic, może zacząć od „przemycania” drobnych elementów utrzymanych w tej stylistyce – obrazek, mały stołek, komplet słoiczków na przyprawy itd. Shabby chic ma ten ogromny plus, że daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych – inspiracji najlepiej szukać w Internecie, gdzie funkcjonuje sporo stron poświęconych tej właśnie tematyce.
onet
© 2020 remobud

02220